СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Домашниот терен не обезбеди предност за фудбалерите на ФК Младост 1930

470

ФК Младост 1930 ги подели бодовите со Марена во Третата фудбалска лига централен регион на стадионот во Кривогаштани во рамките на 14 тото коло. Одличните временски услови и добриот терен за игра не помогнаа екипата на Младост по првите 45 минути да ја задржи предноста од 2:1. 
Гостинската екипа на Марена успеа да им одолее на нападите и да го израмни резултатот кој до последните минути беше неизвесен за конечни 3:3.
Стрелци: 2 гола Оливер Конески, 1 гол за ФК.Младост 1930 и
2 гола Александар Јованов,1 гол Александар Вељанов за ФК Марена.                                      Фото: Продукција Бозаро

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе