CSS Template

Домашниот терен не обезбеди предност за фудбалерите на ФК Младост 1930

372
Avtokontrol1

ФК Младост 1930 ги подели бодовите со Марена во Третата фудбалска лига централен регион на стадионот во Кривогаштани во рамките на 14 тото коло. Одличните временски услови и добриот терен за игра не помогнаа екипата на Младост по првите 45 минути да ја задржи предноста од 2:1. 
Гостинската екипа на Марена успеа да им одолее на нападите и да го израмни резултатот кој до последните минути беше неизвесен за конечни 3:3.
Стрелци: 2 гола Оливер Конески, 1 гол за ФК.Младост 1930 и
2 гола Александар Јованов,1 гол Александар Вељанов за ФК Марена.                                      Фото: Продукција Бозаро


semm
Turtel
Farma Dolneni
Vivafarm