ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЕВН освен да собира арач има ли друга работа?!

583
Што треба да се случи за ЕВН да реагира кога се работи за безбедноста на граѓаните ?! Ова се само неколку фотографии кои ги добивме од граѓани: В центар во Прилеп пресечени кабли за струја висат на улица на самата раскрсница, позади катната гаража стара автобуска кон пазарот, во непосредна близина на паркингот. Фотографиите во продолжение од Прилеп и од населените места за тоа каква е состојбата на електричната мрежа и колку е безбедна.
Прашањето е дали ЕВН освен за собирање арач од граѓаните, води сметка за исправноста на мрежата за пренос на струја, за што, патем наплаќа и повисоки суми од потрошената струја?!
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе