ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Филмска проекција за хумана акција

244

Во понеделник, 13 јуни со почеток во  18.00 часот во кино салата на Центарот за култура Марко Цепенков ќе се проектира филмот “Spiderman no way home” . Станува збор за проект промоција на хумани вредности- “Да ја покажеме хуманоста и да помогнеме” во организација на Црвениот крст.

Приходот од влезниците по цена од 60 денари ќе биде наменет за хумани цели.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе