ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„ФИНЕЦОТ“ ТРЕНЧЕВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ПРИЛЕП

240

Деновиве машкиот ракометен суперлигаш Прилеп доби засилување на пивотменската позиција, искусниот Александар Тренчевски. Тој неколку месеци престојуваше во Финска, за сега пак да биде во матичната средина. Тренира со екипата водена од тренерот Горан Кузманоски – Таста, административните работи веќе се завршени, па се очекува да настапи на натпреварите од наредната недела.

Во очекување на настапот на Тренчевски, утре (сабота) во 18 часот во рамките на плеј-аутот и битката за опстанок во Супер лигата, во салата „Ристе Ристески – Ричко“ Прилеп е домаќин на Скопје.

Преземено:shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе