СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

(ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ПРИЛЕП

473

Силно невреме го зафати Прилеп. Дождот и ветрот проследен со град беснеешe низ улиците во градот кои се во мометнов поплавени, а сообраќајот е блокиран и се одвиваат со големи потешкотии.
Некои делови од градот останаа без електрична енергија. Во пониските населби како што е населбата Димо Наредникот граѓаните се соочуваат со поплави во визбите. Атмосферската канализација е во неможност да го прими вишокот вода по улиците.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе