СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

( Фото – Видео) Пионерите нa ФК “Победа“ го освоија Купот на Македонија и го донесоа пeхарот во Прилеп

420

Кој вели дека Прилеп и Победа немаaт млади фудбалски таленти?!

 

Пионерите на Победа, родени 2002-ра и помлади, денеска го одигра финалето од Купот на Македонија и забележаа победа, преку пенали,  против екипата на ФК Њу Старс . Натпреварот се одигра во во Скопје , на тренинг центарот „Петар Милошевски“  а пионерите на  ФК Победа предводени од тренерот, Благоја Филипоски, прикажаа поголема концентрираност при изведувањто на пенали,  бидејќи резултатот во регуларниот дел од натпреарот остана 0 : 0,па сосема заслужено се радуваа на освоениот трофеј од националниот Куп во категорија на пионери.

 

 

Малкумина веруваа дека тие ќе стигна во финалето ,а уште помалку дека тие ќе освојат Купот на Македонија.Но,тие го докажаа спротивното и потврдија дека ФК Победа има фудбалските теленти.

 

 

По добивањето на медалите и подигнувањто на пехарот на радоста им немаше крај, а фрегменти од настанот со фотографија се преземени од официјалната facebook страна на ФК Победа

 

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе