ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фудбалерките на Деспина поразени во М. Каменица

383

Bо рамки на натпреварот од 15. коло од Првата фудбалска лига за жени, ЖФК „Деспина” Победа изгуби на гостински терен од фудбалерките на ЖФК „Каменица Саса”  , (3:0)

Прилепчанки беа надиграни од домашните фудбалерки уште во првиот дел од натпреварот, а победничките погодоци беа на Мила Талевска и Ана Димитровска која се запиша во листата на стрелците.

Во второто полувреме фудбалерките на Македонска Каменица настапија со вториот состав и  успеа да го сочува високото водство.

Моменто екипата на ЖФК „Деспина„ се наоѓа на долниот дел од табелта со 13 освоени бода и 8 место.

-Во наредното коло, ЖФК „Деспина “ ги очекува силен и неизвесен натпревар,  играат на домашен терен против вториот на табелата ЖФК ТИВЕРИЈ  -Струмица .

 

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе