ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Галерија)„Пензионерите Пеат“- вистинско уживање кога пеат

532

Над 300-та пезионери од 10-тина градови од Македонија и од Србија, учетвуваа на 14-та по ред манифестација „Пензионерите пеат„  која синоќа се одржа во салата на домот на  ЦК „Марко Цепенков “-Прилеп.

Покрај хорското пеење на годинашната манифестација  „Пензионерите пеат“ ,имаше и играорни групи ,кои само  ја збогатија манифестација

 

Публиката, која ја исполни салата до последното место, имаше можност да проследи староградски песни ,забавни мелодии ,евергрини и ора.

 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе