ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Градскиот пазар во Прилеп,в понеделник – 23 ти март, нема да работи

2.701

Согласно мерките и препораките на Министерството за здравство, Владата, Групацијата на пазари при Стопанската комора, и градоначалникот на Општина Прилеп, Јавното претпријатие Пазари Прилеп ги информира граѓаните дека на ден 23 март, понеделник, нема да работи.

– Прекинот на работа се должи на спроведување на неопходната мерка за чистење и дезинфекција, како продолжение на активностите кои општината ги презема за сите јавни површини во градот со цел превенција и заштита од ширење на корона вирусот. ЈП Пазари, соопштуваат дека Градскиот пазар во Прилеп ќе биде затворен само на ден 23 ти март, понеделник.

По реализација на дезинфекцијата, од страна на овластени стручни служби, Градскиот пазар во Прилеп , продолжува со работа од 24 март со вообичаено работно време, но со почитување на препораките од министерството за здравство за превенција од ширење на Ковид 19.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе