ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„The Schmucks” настапуваат в четврток „Од нула до култура”

134

Пишува: Кјара Кондоска

Утре,  четврток (04.07.2024)  популарните млади прилепски рокери „The Schmucks” ќе настапот на Камената бина во центарот на Прилеп. И, овој четврток, како дело на проектот во организација на Општина Прилеп насловен  „Од нула до култура” ќе бидат рокерите.

„The Schmucks” со нивниот репертоар главно ќе се претстават со rock and roll музика од 60те години.

Инаку, проектот „Од нула до култура” предизвика огромен интерес кај прилепчаните, кои во голем број го проследија музичкиот настап  изминатот четврток, каде како први настапија „Тhe FOUR„  .

Настанот започнува во 21 ч.

 

 

Кјара Кондоска е ученичка во гимназијата „Мирче Ацев„ Прилеп  и е дел од  практиканската програма – Млади Хаб, насловена  „МладиХаб – надминување на нееднаквоста помеѓу младите“ од Национален младински совет на Македонија, во кои ТРД Радио Пела ДООЕЛ  зема активно учествува како дел од програмата за практиканство на млади,  со цел поттикнување на пректиканството и можностиете на младите да земат активно учество во практиканството.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе