ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ИН МEMOРИAM: Почина Тони Петрески, социјалдемократ и некогашен кандидат за градоначалник

629

Ненадеjно, на 54 годишна возраст , вчера, ( 27 април)  почина Тони Петрески, некогашен кандидат за градоначалник на Прилеп ( 2009 г) од редовите на СДСМ.

Петрески беше партиски активист на СДСМ, социјалдемократ по политчка определба, политички и опшествено активен,  долгогодишен член на ОО на СДСМ, каде обавуваше и високи партиски општински  функции.

Беше вработен во Министерството за одбрана како раководител на Секторот за цивилно-воено соработка, вонреден професор,  опшестено-политички  работни , човек кои прерано ја заврши својата активност во битката за создавање на опшествена заедница на праведност и чесност.

Нековите партиски другари, роднини и  прилепчани веќе од синоќа изразуваат сочуство до семејството, неверувајќи за прераната загуба на човекот кои важеше за почитуван во опшествената заедница.

Погребот е денеска во 15 часот на новите гробишта во Прилеп.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе