ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЈКП Комуналец: Од 7 часот утринава Прилеп е подготвен за втората фестивалска вечер

800

Прилепски Комуналец работи по пивофестовска шема за одржување јавната чистота. Веднаш по завршувањето на фестивалската забава ноќеска, екипи на јавното претпријатие прибираа купишта хартија, отпадоци од пластичен прибор, лименки и друг отпад кој што може да се рециклира. За потоа, темелно да се исчистат парковите, а плоштадите, улиците, тротоарите да се освежат. Собраниот отпад потоа се транспортира на депонијата Алинци.

„Задача на комуналците е до 7 часот наутро централното градско подрачје да биде со врвна чистота. Покрај ова, како и вообичаено, секое утро се мијат и сите главните сообрајќајници низ градот.Остануваат три дена од одржувањето на најголемата пивска манифестација, денови кога сите ќе слават, а Комуналец ќе биде со задачата да им овозможи на прилепчани и посетителите чиста и пријатна средина за пивското дружење,“ посочуваат од ова јавно претпријатие.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе