СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Како измина 2018 та година, кои се очекувањата за новата година?

344

Радио Пела на крајот од 2018 година реализираше повеќе разговори со претставници од јавниот живот во двете општини Прилеп и Кривогаштани. Како измина годината, но кои се очекувањата за новата 2019 година. Со какви предизвици ќе се соочат претставниците од јавниот и политичкиот живот во регионов, бизнис секторот и граѓанските организации.
Во продолжение ги споделуваме линковите –
Разговор со Илија Јовански, градоначалник на Општина Прилеп:

Разговор со Миле Талевски, претседател на Совет на Општина Прилеп и претседател на ОО на СДСМ Прилеп:

Разговор со Петар Ристески, координатор на советничката група на ВМРО ДПМНЕ Прилеп и претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп и Ирена Стерјоска Локвенец, советник и претседател на Унијата на жени при ОК на ВМРОДПМНЕ Прилеп:

Разговор со Рубинчо Шефтероски, градоначалник на Општина Кривогаштани:

Разговор со Борче Чупетрески, претставник од бизнис сектор, сопственик на Автобуска станица Прилеп и БМ ОИЛ бензинска станица:

 

Разговор со Дејан Бунески, претставник од невладиниот сектор, претседател на Здружението „Епилепсија Македонија“:

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе