ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Казнети 11 мотоциклисти во Прилеп

346
На 09.09.2022 во периодот од 18-24часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на  СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 20 возачи на мотоцикли од кои 11 Прилеп, 9 Битола.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе