ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе се формира здружение „За наш Прилеп” по примерот „За наше Куманово“

344

Максим Димитреивски, градоначалникот на Куманово и предводник на граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ денеска во Прилеп се сретнал со дел од иницијативниот одбор за формирање на граѓанското здружение „За наш Прилеп” и  ги споделил искуствата на граѓанската иницијатива “За наше Куманово”.

Во следниот период од нивна страна е најавено регистрирање на вакво граѓанско здружение кое што ќе работи од прилепчани за прилепчани за афирмација на политиките на здужението и подобри услови за живот на сите граѓани во Прилеп и во Македонија. Драги пријатели, храбри луѓе, нека ви е со среќа и успех за вашата идеја да се преточи во реалност, објави Макисм Димитриевски на фејсбук.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе