ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе се осветлува патот до крушевското езеро и водоснабдување за во индустриската зона„Опаленик“

607

Општната Крушево е на пат да реализира два инфраструктурни проекти. Ќе се осветлува патот од „Гумење“ до крушевско вештачко езеро. Со оваа активност ќе се осветли целосно новоизградениот пат до Крушевско Езеро, кој е еден од најпрометните, особено во пролет и лето, едно од пријатните места на крушевчани и посетитлите на Крушево.

Воедно, ќе се гради инфраструктура за води за дополнително водоснабдување во индустриска зона „Опаленик“, К1 и К2. Проектот треба да обезбеди редовно водоснабдување за фабриките, сегашни и идни, во и околу индустриската зона „Опаленик“.

„Со ова го продолжуваме проектот за изградба на инфраструктура во иднустриската зона. Имаме потенцијални инвеститори, а постоечкиот кој работи во зоната веќе закупи уште една парцела за да ги прошири своите капацитети. Индустриската зона е еден од нашите приоритети затоа што тоа може да генерира многу нови работни места“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе