ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе се уништуваат глодарите во Крушево

234

Понеделник (09 мај ), ЈЗУ Центарот за Јавно Здравје – Прилеп, во Крушево, ќе ја спроведува пролетната превентивна систематска дератизација.  Дератизацијата ќе започне од 10,оо ч и ќе се изведува со користење на отровни мамци ( родентициди), а ќе се третираат подземниот канализационен систем во градот.

За таа цел граѓаните потребно е да знаат дека во текот на извршувањто на дератизацијата не треба да бидат во близина на местото каде се спроведува дератизациониот процес. Строго се забранува контакт, преместување и отстранување на отровните мамц , а потребно е да им се оневозможи контакт на домашните животни со (родентицидните ) отровните мамци.

Доколку граѓаните не се придржуваа на мерките од ЦЈЗ -Прилеп се оградуваа од секаква одговорност при појава на несакани последици.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе