ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кој утре ќе нема струја во Прилеп и прилепско?!

1.883

Утре, (02.06 2021 г) од 09.оо до 16 ,30 часот, селата: Славеј, Големо Коњари, Врбјани, како и фирмите Везе Шари и Кривогаштани Промет ќе немаат ел.енергија.

Од 8,30 до 10,30 без ел.енергија ќе останат и с. Волково, с. Чумово, с. Штавица, с. Прилепец, Репетитори на Две Стени и м.в. „Кронејца“

Во Прилеп, од 8,30  до 15,oo чсот без струја ќе бидат граѓаните кои живеат на улиците: Пане Талески, Партизанска, Митко Цветаноски, Јури Гагарин, Кукушка, Мукос, Шакир Војвода, Поп Спасе Игуменов, Круме Волнароски ,а од 10 дo 15,оо часот без стрја ќе остане ул.Трајко Тарцан.

Причините за прекинот е заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија што ги изведуваат екипите на Електродистрибуција , информираат од Регионалниот центар за управување со кризи -прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе