ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Короната забрзано се шири, починаа две лица од Прилеп

531

За изминатото деноноќие регистрирани се 779 новозаразени од направени 1613 тестови, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, информира Министерството за здравство. Во последните 24 часа: најголем дел од заразените се од Скопје и тоа 345 лица, потоа следуваат Битола со 61 заразен, Куманово со 45 новозаразени, па Прилеп со 39 новозаразени. Починале четири лица ( сите во болнички услови), и тоа едно од Скопје, едно лице од Велес, две од Прилеп.

Од вкупниот број на позитивни (779), регистрирани се 173 реинфекции.

Во Прилеп досега се регистрирани 14 570,  од кои активни се 163.

 

 

 

 

 

 

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе