ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кривична пријава за дилер од долненско, одреден притвор

609

Секторот за внатрешни работи Битола-ОВР Прилеп, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 30.07.2022 до основното Јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело по чл. 215 од Кривичниот законик против А.Ј.(26)од с. Сарандиново, Општина Долнени. Имено, на 30.07.2022 од страна на полициски службеници на ул”Кеј 9 Септември” во Прилеп при извршен преглед на возило “мазда 6”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од пријавениот А.Ј., пронајдени и одземени се 37 таблети екстази и пакетче со прашкаста материја, наменети за понатамошна продажба. Лицето е приведено и изведено пред судија на претходна постапка од чија страна е одредена мерка притвор во времетраење до 30 дена при што истиот е спроведен во Казнено- поправната установа Затвор Битола.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе