ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кривогаштанец пцујел и го нарушил јавниот ред, прилепчанец приведен поради марихуана, малолетник од с.Тополчани натепан…

ОД ПОЛИЦИСКИОТ БИЛТЕН

670

На 28.08.2022 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Х.П.(23) од Прилеп. Имено при преглед кај него на ул.„Карпалак“, во близина на железничката станица, пронајдена и одземена е марихуана.По документирање на настанот против лицето ќе следува соодветна пријава.

ххххххх

На 28. 08. 2022 полициски службеници од Полициско одделение Кривогаштани го лишиле од слобода Д.К. од с. Бела Црква, општина Кривогаштани. Истиот пред колонијална продавница во с.Бела црква го нарушувал јавниот ред и мир со карање викање и непристојно однесување.

ххххххх

На 28.08.2022 во ОВР Прилеп ,С. М.(46) од с.Тополчани , прилепско пријави дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од А.Ш.Се преземат мерки за расчистување на настанот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе