ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кривогаштанска драма – мажот ја нападнал сопругата со тврд предмет

836

Се случило вчера попладене, кога жената го пријавила својот сопруг поради физички напад. Имено, на 27.06.2022 во Полициското одделение Кривогаштани,  57-годишна жена од село од општина Кривогаштани пријавила дека нејзиниот сопруг со иницијали М.Р. во семејната куќа ја нападнал со тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот соопштуваат од СВР -Битола во полицискиот билтен.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе