ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЛК СДСМ Прилеп вечерва со герила акција: „Го имаме најлошиот градоначалник на Прилеп„

573

Активисти  на ЛК СДСМ Прилеп вечерва организирале герила акција пред општинската зграда за ветените и нереализирани  проект на градоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески, по 100 дена од неговата градоначалничка функција. Пораките залепни на општинската зграда го предупедуваат градоначалникот за најавните проекти кои требаа да се реализраат во 100-те дена од преземањето на функцијата, прв човек на општина Прилеп.

Во првите 100 дена нема реконструкција на плоштади, нема нови зелени површини, нема реконструкција на постојните паркови!

Ако денот по утрото се познава, го имаме најлошиот градоначалник на Прилеп.
Ниту еден реализиран проект од најавените за првите 100 дена!
P.S Ви кладовме по едно кафе да се напиете! –  и, оставиле порака младите активисти на  ОО на СДСМ  Прилеп , до градоначалнкот на Прилеп
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе