ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Малолетник поврден возејќи четирицикл на локалнио пат во Крушево

212

Вчера попладне  ( 25.04.2022)  во 17.45 часот во ОВР Крушево било пријавено дека на локален пат во Крушево четирицикл,  управуван одлицето  Е.К. (20) од Скопје, излетал од коловозот, информира МВР:

Во несреќата малолетен совозач од Скопје се здобил со тешки телесни повреди контатирани всо Градска болница Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Крушево.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе