ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мариовско – целосно изгорено теренско возило

443

На патот меѓу селата Витолиште – Врбско денеска случајни минувачи забележале целосно опожарено теренско возило Лада Нива. За среќа нема повредени лица! Фотографијата за опожареното возило ја

испратија до нашата редакција.

Дали станува збор за ловци или риболовци кои го возеле автомобилот при посета на Мариово  па настанал некаков дефект  при возење или атомобилот превезувал лица кои денеска биле во посета на  „Мариовско-мегленски културни средби“  што  се одржаа денеска во манастирот „Свети Илија“ кај Витолиште. Како и да е, патниците останале без својот автомобил !

 

Подетални информации се очекуваат од МВР во текот на утрешниот ден.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе