ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мицкоски од Прилеп: Прилеп ни е од врвните приоритети

469

При посетта на Прилеп ,Христија Мицкоски ,лидеротна ВМРО ДПМНЕ потенцира дека во Прилеп сакаат да победати да го дадат најдоброто од себе. „Прилеп ние е од врвните приоритетеи!“ -рече тој, и на новинарско прашање „зошто токму Прилеп и како планира да ја добие власта на локалните избори за наредните четири години„- тој одговри :

„„Прилеп изминатите години, под раководство на актуелниот грдоначланик на СДСМ, ги доживеа изминатите најтешки години во своето постоење. Но, ќе следат најдобрите години за Прилеп, со луѓе кои ќе бидат предлог на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата и ќе го манаџираат градот и администрацијата на градот. Јас сум убеден дека програмата што ќе ја понудиме за Прилеп и прилепчани во овој  четириодишен мандат ќе биде многу посупериорна од онаа на СДСМ, имајќи во предвид дека од оние клучни ветувања кои што ги дадоа пред четири години што ги даваа не ги исполнија ниту едно. А, ние тие ветувањата кои ќе ги дадеме, кој ќе бидат дел од програмата , преку очет ќе можете да ги анализирате и да граѓаните да ги оценуваат дали се реализирани или не. Ценам дека кандидатот или кандидатката, кои што ќе бидат предложени за градоначалник од страна на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата ќе победи уште во привот круг и веднаш ќе ги засука ракавите за работа и да ја еализираат програмата . „

Мицкоски од Прилеп посочи дека постои простор за коалицирање со сите политчки партии кои имаат за цел да ја срушат актуелната власт.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе