ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Младите крушевчани во еко акција за чистење на својата околината собраа 30 вреќи отпад

187

Успешна акција за собирање на отпад, во рамки на “Генералка викенд”, спроведоа младите од ООУ “Никола Карев” и  од СОУ “Наум Наумовски Борче”,заедно здружени. Во акцијата им помогнаа и активно се вклучија и вработените во ЛС на општина Крушево, советниците, вработени во ЈП Комуна и други волонтери.

Крушевчани во еден ден е собраа околу 30 вреќи отпад, од кој најмногу пластика.
Да ги зачуваме овие места чисти како што се денес после акцијата. Крушево е наша иднина и ние сме одговорни за тоа. Благодарам на сите што се вклучија”, изјави претседателот на совет на општина Крушево, Андреј Николоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе