ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Моторџија од Прилеп заврши во болница со тешки повреди

1.273

На регионалниот пат Прилеп – Крушево, вчера напладне 46-годишен прилепчанец, со иницијали Е.Р., управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал на коловозот.
Според полицијата, сообраќајката се случила во 12.55 часот. кога прилепскиот моторџија, управувајќи мотоцикл „фости” со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.
Како што соопшти МВР, во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе