ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОБЕДА НА ДЕСПИНА НАД ФЕНИКС

ЖЕНСКА СУПЕР ЛИГА

575

Прилепска Деспина со 34:29 (14:15) на домашен терен го совлада битолски Феникс, во 5. коло на Супер женската лига, А-група. Гостинките водеа по првото полувреме со 14:15, подоцна и со 14:16, се до 17:18.

Во продолжение домашните ги средија своите редови и го презедоа водството, кое не го испуштија до крајот. Во еден момент разликата беше 6 гола (30:24), а конечниот резултат 34:29. По ова, Деспина има биланс од 3 победи и 2 пораза.

Ова беше последниот натпревар на прилепскиот тим пред патувањето за Скара, Шведска, каде се двата дуела во ЕХФ европскиот куп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе