ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На Гумење полицијата пред граѓаните ќе презентира дел од својата опрема

233

По повод одбележување на 7-ми мај – Денот на македонската полиција, утре,сабота , на 30.04.2022, во Крушево – на Гумење, жителите на Крушево и сите посетители на Куршево ќе можат да се дружат со
полициските службеници од сите единици од МВР , но и да се запознаат со полициската професија и  опремата која ја користи полицијата при одредени интервнеции.
За таа цел, Секторот за внатрешни работи Битола, раководството на Министерството ,упатува  отоворена покана  до граѓаните, утре , 30-ти април (сабота) со почеток во 12.30 часот, на една заедничко дружење со полициските службеници од сите единици при Министерството за внатрешни работи.
На овој настан  најавено е присуствувото на заменик Директорот на БЈБ, Ариф Асани .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе