ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Неколку часа прекин на Плетвар поради превртен камион

506

Поради cooбpaќajна незгода на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица, сообраќајот неколку часа беше во преикин Сообраќајот беше во застој за сите возила, откако околу 16 часот тешко товарно возило се преврте кај местото Топлица но по рачистување на патот тој повторно се нормализира, информираат од „Макеоднија пат“.

Тоа создаде редица долни колони на Плетвар!.

„Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица е нормализиран за сите видови возила“,-информираа од Македонија пат

Не е познато дали има повpeдени.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе