ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нема крај на поскапувањата на горивото?!

249

Од полноќ цената на горивата повторно се зголемува. Од вторник, 08. февруари литар бензин ќе чини за 1,5 денари повеќе, а на дизелот за цели два!

Ова се новите цени според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика:

ЕУРОСУПЕР БС95  81,00 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС98  83,00 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ          73,50 ден/лит

БИОДИЗЕЛ           74,50 ден/лит

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе