ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Невреме и силен ветар со брзина од 150 км/ час во Пелагонија – откорнат кров од зграда

404

Невреме со грмотевици и поројни дождови попладнево пред 17 часот е регистрирано во Пелагонија.

На метеоролошката станица во Радарскиот центар Тополчани бил регистриран удар на ветер од 150 километри на час. Во Пелгонискиот дела забележана е и појава на град.

  • Силна нестабилност е проследена со интензивен пороен дожд и електрични празнења, како и силен ветер, потенцираат од ЦУК во објава на страницата на Фејсбук.

     

Од силниот ветар откронат е кров  од стабена зграда во нас, Димо Наредникот, а голем дел од дрвата во парковите  имаат оштетни гранки.

Направена е матерјална штета, но голема среќа што нема повредени.

 

 

Од денеска до средината на следната седмица, подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе