ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Ноќеска, групна тепачка во центарот на Прилеп

1.462

Група млади, синоќа со тупаници и клоци расчистувале меѓусебни сметки пред еден угостителски објект во Прилеп. Бидејќи тепачката се случила надвор од објектот во кој имало ноќна забава обезбедувањето од угостителскиот објект повикал полиција која треба да ги утврди причините за овој инцидент .

Според видеото, од забавата се претворила во масовна тепачкапоголем ,кој ексалирала со вклучување на поголем број млади луѓе .  Дел од присутнте се обидуваат да ги раздвојат групте, но не се гледа дали обезбедувањето на локалот се вклучува во расчистувањето на тепачката. При крајот на видеото се гледа дека доаѓаат екипи на полицијата и приведуваат неколку лица. Не е позната причината поради која дошло до ваква масовна пpecметка.

Инаку, во дневниот билтен со активности на МВР има една пријава за физички напад, но засега не знаеме дали пријавата е поврзана овој  настан.Во  полицискиот билтен се вели :

-На 29.05.2022 во 05.30 часот Л.М.(19) од Прилеп пријавил дека околу 01.00 часот пред угостителски објект во Прилеп, додека бил заедно со неговиот другар Д.М., биле физички нападнати од повеќе лица од с.Лажани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – стои во дневниот билтен на Министерството за внатрешни работи

 

https://youtu.be/okyO_1LNOjQ

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе