ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

МНОГУ НОВОСТИ СЕ ОЧЕКУВААТ ОД ПОБЕДА

418

Од фудбалскиот клуб Победа најавија дека за сите новости ќе излезат пред јавноста најдоцна до крајот на идната недела, но кај навивачите, разбирливо, нема трпение. Тие прашуваат дали за нов шеф на Стручниот штаб е назначен Црногорецот Славољуб Бубања (според објава на некои портали) или на тоа место останува битолчанецот Димитар Капинковски? Има и други прашања – дали остануваат најдобрите првотимци, има ли нови играчи – засилувања (се зборува за доаѓање на Африканец), има ли заминати од клубот, кога стартуваат подготовките за новото првенство, до каде се преговорите со компаниите, потенцијални финансиери?

Тренерите и фудбалерите се на одмор од 14 мај, веднаш по завршувањето на претходното првенство.

преземено:shampion.mk

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе