ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ФОТО) Во каков сјај се претставија фолк дивите и фолк пејачите на фолк фестивалот во Прилеп?!

Прилеп домаќин на македонската елитна фолк естрада

622

Гламурозно и како што доликува на фолк сцената, елитната македонска фолк естрада го пренесе сиот свој сјај во градот под Марковите кули и ја воодушеви прилeпската публиката.

Како изгледаа фолк дивите и фолk пејачите на фолк фестивалот во Прилеп?!

 

Радио Пела која во рамките на НОВОСОЗДАДНИТЕ ,  ПЕТ НОВИ  ИНТЕРНЕТ РАДИЈА , ГО ИМА едно од најслушаните интернет радио ПЕЛА МАК народно ,  (кое ќе го пронајдете  на нашиот инфомративен портал и можете апликацијата да ја  симнете на вашиот смарт телефон, безбедно и лесно,  и уште 5 нови интернет радија со одбрана тематска музика по ваш изборт ПЕЛА YU хитови , ПЕЛА МАК забавно,  PELA CAFE, ПЕЛА МАК народно, ПЕЛА YU фолк)

само потврдува колку се грижиме македоснакта музиката да допре до секој човек,амакедонската песна да се слуша не само локалноо туку и регионално,на Балканот и во светот.

Зато бевме на лице место со македонските музички фол ѕвезди и Ви ги пренесуваме на прталот нивните тоалети за настап,  дамите совршено стилизирани, а момците со неодолив стајлинг.Се перфекно -вистински музички ѕвезди достојни за почит,о прекрасно гласовни способности и уште подобар сценски изглед.

Им благодармие што дозволија да бидат дел од нашиот фото објктив!

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе