ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп: Сугарески ништо значајно не придонесе за Прилеп

784

Со изјава за јавноста денеска се обратија од опозициската ВМРО ДПМНЕ по повод најавената промоција на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ за Прилеп. Ја пренесуваме во целост:
“Денес во центарот на Прилеп, СДСМ ќе го промовирале Горан Сугарески како кандидат за градоначалник. Конечно после долги внатрепартиски превирања, одлучија кој ќе го понесе товарот за убедливиот пораз во октомври.
Ликот кој целиот живот го помина на функции, почнувајќи од пратеник во повеќе мандати, министер за транспорт и врски, Директор на Царинската управа, ликот кој со ништо значајно не придонесе за Прилеп и прилепчани во изминатите 20 години, сега ќе имал своја промоција и ќе ја барал поддршката за градоначалник? Да не беше трагично ќе беше смешно!
За потсетување, во 2018 година, Сугарески се пофали дека очекувал експресниoт пат од Градско до Прилеп да биде готов до 2020-та година. Дојде 2021 година, а изградбата на патот не само што не е завршена, туку истата не е мрдната од мртва точка! Уште една голема лага!
Прилепчани и бизнис секторот точно знаат кој наместо да ги искористи обезбедените средства за да го дозаврши веќе започнатиот проект што го наследи, ја стопира изградбата и со тоа залудно им потроши скапоцено време во нереализација на ветеното.
Прилепчани и бизнис секторот точно знаат и дека нема ништо од автопатот од Прилеп до Битола.
Во 2019 година, при посета на Прилеп од страна на Горан Сугарески и Анѓушев, беше кажано дека конечно било најдено решение и за Еурокомпозит.
Речиси две години после тогашната изјава на Анѓушев, вработените во Еурокомпозит не одат на работа и едвај крпат крај со крај.
Почитувани, ова е само мал дел од вистинската промоција на Сугарески која нема да ја слушнете денес на партиската трибина.
Но затоа, од друга страна ВМРО-ДПМНЕ како кандидат го има д-р Борче Јовчески, кој е човек без ниту една дамка во политиката, човек од народот и за народот, хуманист и филантроп, кој е спремен со своите капацитети да го врати Прилеп на правиот пат.”, се вели во изјавата на ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе