ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Општина Крушево по втор пат го добива приматот „Супербрендс“

232

Признанието го прими крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој смета дека тоа е посебна чест и потврда за работата на градските власти.

– Во 2018 година бевме првата општина која стана Супебренд. Еве годинава сме повторно одбрани и тоа е уште едно признание за нашата работа. Истовремено, добивањето на ова признание е голем мотив затоа што нашата работа се вбројува помеѓу најуспешните субјекти од повеќе области, рече Христоски.

Супербрендс е организација која дејствува во 90 држави низ светот и постои веќе 28 години.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе