ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Општина Прилеп ќе бира спортист на годината

591

Под „капата„ на Општината ќе се организира „Избор на спортист за Прилеп“. Јавниот оглас е во тек и ќе трае до 31 јануари, каде спортските клубови, ќе можат да предложат свои кандидати, кои во изминатата 2019 г. постигнале успех на домашен и меѓународен план.

 

 

Покрај најдобрите спортисти и спортски клубови, ќе се врши избор и во други категории:  најдобар тренер, спортски работник, млад спортист, играч кој настапува за странски клуб, спортист со телесен инвалидитет и сл.  Исто така, ќе бидат наградени и лица кои дале посебен придонес во афирмацијата на спортот во градот, државата и надвор од неа.

Доделените награди ќе бидат во форма на дипломи и плакети, а на најдобриот спортист на општина Прилеп ќе биде награден и со  парична награда.

Огласот трае 12 дена, почнувајќи од денеска, понеделник 20 јануари и заклучно со петок, 31 јануари 2020 година.

Пријавите се поднесуваат на адреса на Општина Прилеп, ул.„Прилепски бранители“ бб

7500 Прилеп или во архивата на Општина Прилеп Со назнака: За избор на спортист на годината 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе