ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Општина Прилеп: Во неколку населени места – водата од јавните чешми не е здравствено исправна

514

Според известувањето од Општина Прилеп, а во врска со бактериолошката исправност на водата од јавните чешми, граѓаните од неколку населени места не смеат да ја користат водата за пиење во : Беловодица, с.Ореовец – јавна чешма сред село, Плетвар (јавна чешма), н.м Лениште, н.м Крстец – јавна чешма сред село и Плетвар- крајпатна Че, бидејќи водата не е здравствено исправна и не смее да се користи.
Додека пак водата во н.м Тројкрсти, н.м Ерековци, н.м Чепигово и н.м Канатларци водата одговара за употреба и смее да се користи за пиење.

Известување:

„Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од населените места:
Беловодица, с.Ореовец – јавна чешма сред село, Плетвар (јавна чешма), н.м
Лениште, н.м Крстец – јавна чешма сред село и Плетвар- крајпатна Че, не се
здравствено исправни и не смее да се користат.
Водата во н.м Тројкрсти, н.м Ерековци, н.м Чепигово и н.м Канатларци водата
одговара за употреба и смее да се користи за пиење.“

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе