ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПЕХАРОТ ПОБЕГНА ВО 90 тата МИНУТА!

309

Екипата на Победа за малку не стигна до освојување на Купот на Македонија во категоријата помлади пионери. Предмалку во Струга, Вардар со 3:2 ја совлада Победа. Стрелци: Алтин Алији во 10. и 24., Матеј Гаштаров во 90. минута за Вардар, а Стефан Бончаноски во 16., Дарио Спиркоски во 78. минута за Победа.  Пресудна беше 90 тата минута.

Во првенството од пионерската Супер лига, Вардар е прв, Победа седма меѓу 14 тима.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе