ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пиво Фест 2022 : Забава за сите генерации – Љубојна ги разигра посетителите (ВИДЕО + ФОТО )

Започна пивската забава под отворено небо !!!

911

Стартуваше фестивалската магија во градот под Марковите Кули.Пиво, скара, посетители, задоволни угостители и загарантирана забава за сите генерации.На првата фестивалска вечер настапија , Елена Петреска, Балканика,Нино Величковски, Ален Хасановиќ, Љубојна, ДНК и Џамбо Агушев оркестра.Екипата на РАДИО ПЕЛА  на своите фанови и слушателска публика им пренесе и дел од атмосфера од ПИВО ФЕСТ 2022 и тоа токму кога публиката уживаше во ритамот на Љубојна.

Прилепскиот пиво фест продолжува и вечерва со настап на главната сцена на Рок Блуз Бенд, Игор Џамбазов и Гуру Харе , Нокаут , Ареа, Дивље Јагоде и Brass Brothers а на алтернативната DJ Anna Nodie и Lile Diva.

И како што рече на отворањето и првиот човек на Прилеп , сите заедно да уживаме 4 дена на  овогодинешниот  ПИВО ФЕСТ исполнет  со супер забава , одлична скара и ладно пиво.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе