ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

По повод Денот на победата над фашизмот руска делагација положи цвеќе на Могилата

158

Делегациjата на Амбасадата, предводена од министерот-советник Александар Космодемјанскиј, претставници на Почесниот конзулат на Руската Федерација во Битола, на руско-македонското друштво  положија цвеќе и се поклонија на меморијалниот споменик во Прилеп,  Могилата на непобедените , посветена на паднатите борци  од Народноослободителната борба, по повод Денот на Победата над фашимот

На «Могилата на непобедените» во Прилеп, посветена на паднатите војници од Народноослободителната борба, се наоѓа и името на рускиот борец Иван Петрович Кириков ( 1915-1944), кој се борел заедно со македонските партизани и загинал на македонското тло.

По овој повод министерот-советник Александар Космодемјанскиј,пложи цвеќе и  на присутните им го честиташе празникот – пишува на фејсбук страната на Амбасадата.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе