ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа денеска го игра првиот контролен натпревар, најавени две засилувања

298

Во рамките на подготвителниот период за новата сезона прволигашот Победа денеска го игра првиот контролен натпревар во Штип со Брегалница. Почетокот на мечот е закажан за 17 и 30 минути.

Во овој период на структуирање на играчкиот кадар од страна на шефот на стручниот штаб Бобан Бабунски, неофицијално во игра се уште две засилувања Наумче Бакрачески и Љавдрим Фазлиу .

Бакрачески (25) е играч од средниот ред, а може да игра и во дефанзивата. Последен клуб му беше штипска Брегалница, претходно играше и за Тиквеш, Металург.

Фазлиу (22) е офанзивен играч за врска чиј што матичен клуб му е Работнички, настапуваше за Пелистер, а доаѓа од Македонија Ѓорче Петров.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе