ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа е новиот прволигаш!!!

425

Со триумфот на Победа над Пехчево се оствари желбата за враќање на прилепскиот фудбалски бренд на прволигашката сцена. Победа  денеска на свој терен го совлада тимот на Пехчево со 2-0, и со тоа  обезбедено е првото место на табелата. Разликата од  три бода се  недостижни за Беласица, а пред  Слога Виница  тоа се 4 бодови. За Победа тоа е гаранција за првото место кое води директно во прволигашката конкуренција

Головите на денешниот натпревар ги постигнаа Стомнароски и Димоски во 42. и во 82. минута.

 • РЕЗУЛТАТИ:

26. КОЛО

Беласица – Слога В. 1-0

Каменица Саса – Кожуф 0-1

Осогово – Детонит 1-1

Локомотива – Братство 2-2

Победа – Пехчево 2-0

ТАБЕЛА:

 1. Победа 59
 2. Беласица 56
 3. Слога В. 55
 4. Каменица Саса 45
 5. Кожуф 37
 6. Детонит 31
 7. Пехчево 30
 8. Осогово 28
 9. Братство 15
 10. Локомотива Градско 7

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе