СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Победа обезбеди уште три бода против Ренова

596

Во натпревар од 5-тото коло на Првата лига фудбалерите на Победа, во Битола ја совладаа екипата на Ренова со минимален резултат 1-0, полувреме 1-0.
Победникот беше решен во 9-тата минута кога по двојното проигрување со Евремов – Нвабузе , проигран беше Мустафов кој со одмерен удар под пречката ја затресе гостинската мрежа.
Вториот дел не донесе поголеми возбудувања. Ренова имаше привидна иницијатива. Победникот беше решен во 61-та минута кога Абдула заработи црвен картон удирајќи го со нога Драгарски. Победа иако и третпат имаше ирач повеќе сезонава до крајот не постигна втор гол.
Во следното 6-то коло на Првата лига Победа повторно ќе биде домаќин овојпат на А.Пандев.
Веќе наредна средба ја очекува Победа во среда на 19 септември од програмата на првите натпревари од 1/8-минафиналето во Купот на Македонија. Победа на првиот осминафинален меч ќе гостува на второлигашот Гостивар.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе