ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа поразена во Струмица

357

На стадионот на Спортскиот центар „Пандев“ во Струмица  пријателскиот меч меѓу Академија Пандев и Победа, заврши со победа на  домаќините од 4-3.

Победа поведе со голот на капитенот Бојан Спиркоски, а до одморот, домашните израмнија на 1-1.

На почетокот на вториот дел А.Пандев ги искористи грешките на гостите и со 3 брзи гола стигна до убедливо водство од 4-1. Водството на домашните на 4-2 го намали Атдхе Мазари, а конечните 4-3 со својот втор гол-најубав на мечот од слободен удар од 20-тина метри ги постави Бојан Спиркоски.

Победа започна со: Тофилоски, Рамани, Стомнароски, Паноски, Коцев, Бошески, М.Наумоски, Тодороски, Мазари, Петејчук и Б. Спиркоски. Во вториот дел уште играа: Котевски, Хани, Делов, Џурковиќ, Симуновиќ, Џејмс и Амос.

За двата тима ова беше последниот меч пред стартот на новата сезона. Следната недела во 1-то коло Победа ќе гостува на Струга Трим Љум.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе