ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Поскапуваат услугите и на ЈКП Водовод и канализација Прилеп

499

По најавата за поскапување на цените на услугите на ЈКП Комуналец Прилеп, денеска и прилепски Водовод и канализација најавува дека од 1 ви октомври ќе стартува новата повисока цена за услугите и од ова комунално претпријатие.

„Во овој момент претпријатието се наоѓа во една незавидна состојба, единствено поради што е директно погодено од енергетската и економската криза. Енергетската криза за која не сака многу да зборува локалната опозиција, очигледно зашто сакаат да го избегнат моментот на нивната неспособност, посочи меѓу другото на прес конференција Игор Гулабоски. Тој најави дека ќе има корекција на цената на услугите кон граѓаните за приближно 20 отсто.

https://fb.watch/fNpdohVC04/

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе