ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП Е ГОСТИН НА ФАВОРИТОТ

219

Денеска и в недела се игра 8. коло од плеј-аутот на ракометната машка Супер лига. В недела е мечот Радовиш – Струга, а денеска Пролет – Прилеп. На денешниов дуел второпласираниот оди на гости кај фаворитот и лидерот на табелата, тим кој досега само победува. Прилепската екипа на тренерот Горан Кузманоски – Таста ја остварува целта – опстанокот, па во овој меч неоптоварена, може да го даде максимумот. Во тимот е најавено присуството на пивотот Александар Тренчевски, повратник од Финска. Во салата „Македонско сонце“ во Скопје судии се Глигор Ќаев и Спаско Ќаев, делегат Драган Начевски, сите од Скопје.

Вечерашниов дуел од 18,30 часот може да се гледа на овој линк:

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе