CSS Template

Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус

141

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска , 19 -ти август, во општина Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 4 лица. Бројот на активни случаи изнесува 41, од кои 33 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 95 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 373.

 

 


semm
Vivafarm
Farma Dolneni